Recenzja Google Cardboard

Recenzja Google Cardboard

2 kwietnia, 2021 Wyłączono przez Redaktor

Jako jeden z najtańszych i najłatwiejszych na rynku przeglądarek rzeczywistości wirtualnej, Google Cardboard jest de facto urządzeniem dla początkujących użytkowników VR.

Za:

  • Bardzo tani
  • Obsługuje systemy Android i iOS
  • Solidny ekosystem aplikacji

Przeciw:

  • Lekki projekt
  • Brak pasków na głowę

Kiedy Google po raz pierwszy zaprezentował swoją przeglądarkę Cardboard VR na Google I / O 2014, wiele osób zakładało, że to żart. Teraz, po wysłaniu milionów jednostek, wciąż jest zabawnie widzieć, jak ktoś przykłada do twarzy złożony kawałek kartonu. Ale jest również jasne, że Google nie mylił się, wierząc, że istnieje rynek na ten produkt – do tego stopnia, że ​​pozornie niekończący się zbiór naśladowców i innowatorów pojawił się w ciągu trzech lat od jego wprowadzenia na rynek.

Ale w obliczu naprawdę dobrych, tanich zestawów VR i bardziej w pełni funkcjonalnych urządzeń, takich jak Google Daydream i Samsung Gear VR , czy oryginalna gra VR firmy Google nadal ma miejsce?

 

Projekt

 

Podsumowuje to nazwa pierwszego urządzenia Google do rzeczywistości wirtualnej. Karton jest wykonany dokładnie z tego, co nadaje mu niesamowicie niską cenę. Zestaw słuchawkowy o niewiarygodnie pozbawionym ozdobników kształcie nie ma paska na głowę, który utrzymywałby go na miejscu. Zamiast tego jesteś zmuszony trzymać go rękami, co sprawia, że ​​jest bardziej przeglądarką VR niż pełnowartościowym zestawem słuchawkowym.

Z przodu zestawu słuchawkowego znajdują się dwie klapki, które wychodzą i są przymocowane do góry i po bokach za pomocą rzepów. Elementy, które przyczepiają się z boku, blokują zewnętrzne źródła światła podczas korzystania z zestawu słuchawkowego. Przednia klapka urządzenia pełni funkcję obudowy dla Twojego smartfona – wystarczy ją złożyć, włożyć telefon, złożyć z powrotem i bum! Jesteś gotowy do drogi. W prawym górnym rogu znajduje się wgłębienie, które można nacisnąć, aby pełniło funkcję przycisku w niektórych aplikacjach zgodnych z Cardboard.

Wewnątrz urządzenia znajduje się para soczewek i otwór, dzięki czemu urządzenie może wygodnie spoczywać na grzbiecie nosa. Pośrodku znajduje się wytyczna, która pomoże Ci wyrównać telefon, gdy nadejdzie pora umieszczenia go w zestawie słuchawkowym.

Komfort

 

Dzięki Cardboard jesteś mistrzem swojej wygody. Ponieważ nie ma paska na głowę, wystarczy trzymać go przy twarzy. Nie ma na nim wyściółki, więc jest dokładnie tak samo wygodny jak karton, ale nie musisz mocno przyciskać go do twarzy, aby uzyskać pożądany efekt.

Największą przeszkodą dla wygody korzystania z Google Cardboard jest fakt, że trzymasz go przez cały czas, gdy go używasz. Po jakimś czasie Twoje ramię będzie się męczyć z powodu nagromadzenia kwasu mlekowego, niezależnie od tego, że karton jest niesamowicie lekki w wadze 3,4 uncji. To nie jest idealna sytuacja, jeśli próbujesz się osiedlić i obejrzeć film.

Ustawienia

Niektóre przeglądarki Google Cardboard wymagają trochę pracy z Twojej strony, aby je skonfigurować, ale tak nie jest w przypadku oficjalnego zestawu słuchawkowego od Google. Jest w pełni skonstruowany po wyjęciu z pudełka i wymaga po prostu rozłożenia klap bocznych i przednich.

Jeśli chcesz poeksperymentować z oficjalną aplikacją Google Cardboard w telefonie, wyświetli się monit o skonfigurowanie, skanując kod QR na zestawie słuchawkowym. Następnie będziesz gotowy do umieszczenia telefonu na przednim panelu i przymocowania go na rzep.

Optyka

Nie ma możliwości zmiany ogniskowej ani odległości źrenicy za pomocą Google Cardboard, więc miejmy nadzieję, że domyślne opcje działają dla Ciebie. Same soczewki są porównywalne z tym, co można znaleźć w wielu tanich zestawach VR.

Soczewki lekko przyciemniają ekran smartfona, co może powodować wyciszenie kolorów. Jest to szczególnie zauważalne w bardziej żywych grach, takich jak Lamper VR: Firefly Rescue , które naprawdę na słuchawkach, takich jak pojawiają się Magiove . Jest to całkowicie akceptowalne doświadczenie w przypadku krótkich sesji VR, które są optymalne dla Google Cardboard, ale nie wytrzymuje niektórych nieco droższych konkurencji.

Jeśli obawiasz się wycieku światła z zewnątrz, Cardboard nie jest dla Ciebie. Bez pary pasków na głowę jesteś zmuszony mocno docisnąć zestaw słuchawkowy do twarzy, co po pewnym czasie może stać się bardzo niewygodne.

Audio

Jeśli nie masz paska na głowę, dlaczego miałbyś oczekiwać zintegrowanego dźwięku? Nikogo nie zaskoczyło, że w Cardboard brakuje wbudowanego dźwięku. Jednak klapka z przodu odsłania dolną i górną część urządzenia, więc podłączenie przewodowej pary słuchawek jest dość łatwe. Możesz też po prostu pozwolić telefonowi wykonać pracę.

Aplikacje, gry,

Istnieją tysiące dodatkowych aplikacji VR, które można znaleźć w Google Play lub iOS App Store. Jednak aplikacja Google Cardboard jest doskonałym miejscem na początek dla początkujących użytkowników VR, ponieważ oferuje wyselekcjonowaną listę aplikacji, gier i doświadczeń, w przeciwieństwie do przeważnie dzikiego zachodu większych rynków.

Są to również treści zaprojektowane specjalnie do współpracy z Cardboard i zazwyczaj uwzględniające jego mocne i słabe strony. Podczas gdy gry dominują w środowisku VR, istnieje wiele aplikacji, które koncentrują się bardziej na odkrywaniu miejsc, których w innym przypadku nie mielibyście okazji odwiedzić.

Na przykład Ekspedycje Google mogą zabrać Cię na wycieczki z przewodnikiem do miejsc takich jak Machu Picchu, Antarktyda, Międzynarodowa Stacja Kosmiczna i wiele innych. A jeśli sam jesteś w egzotycznej lub interesującej lokalizacji, Aparat Cardboard pomoże Ci uchwycić całe sceny w 360 stopniach, dzięki czemu możesz później pokazać innym w Cardboard.

Podsumowanie

Kiedy Google Cardboard wprowadzono na rynek w 2014 roku, na rynku nie było nic innego na drodze do VR. Dziś prawie tak nie jest, ale Cardboard zachowuje swoje miejsce jako brama do medium. Za 15 USD Cardboard jest niesamowicie tani, a dzięki obsłudze zarówno Androida, jak i iOS, ma większą szansę na wystawienie większej liczby osób na wirtualną rzeczywistość. Interfejs jest dość intuicyjny i oferuje doskonałe wrażenia i gry, z których każdy może się cieszyć.

Ale za nasze pieniądze zestaw słuchawkowy Magiove 3D VR ma znacznie lepszą wartość. Otrzymujesz znacznie wygodniejszy projekt z paskami, lepszą optyką, a nawet dołączonym zestawem słuchawek i mini kontrolerem.

źródło: https://www.tomsguide.com/us/google-cardboard,review-4207.html